Sobota 22 Września 2018 *** Imieniny: Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana
Współpraca: Głos Pińczowski  PSCK 
Piątkowe bluesowe brzmienia...
Weekend w Pińczowie rozpoczął sie bluesowymi brzmieniami. Na deskach PSCK zagrała kapela Cree. Grupa narodziła się w Tychach 23 lata temu z inicjatywy 3 śląskich muzyków Sylwestra Kramke, Adriana Fuchsa i Sebastiana Riedla. Panowie zagrali dwugodzinny koncert podczas którego usłyszeliśmy utwory z......
Wizytacja Świętokrzyskiego Komendanta Wojewód...
1 września 2016 r. Komenda Powiatowa PSP w Pińczowie gościła wizytującego ją Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Adama Czajkę.  Szef świętokrzyskich strażaków tuż po godzinie 12:00 został powitany przez kierownictwo pińczowskiej strażnicy oraz służącą w tym dniu zmianę służbową strażaków jednostki ratownicz...
Pińczów Songwriter`s Festival...
Trzy zespoły z trzech krajów grające szeroko pojętą muzykę alternatywną zagrają na I edycji Pińczów Songwriter`s Festival......
Nabór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowi...
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ogłasza nabór uzupełniający na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie na rok akademicki 2016/2017. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w sekretariacie PSCK (41 35...
Ćwiczenia strażaków jednostki ratowniczo-gaśn...
5 lipca 2016 r. w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie. odbyły się ćwiczenia strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie... ...
Najbliższe imprezy
Więcej
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 78
· Najnowszy użytkownik: Brandonkl
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:26
Zachód słońca: 16:34

Dzień trwa:
12 Godzin 07 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 3:15
Włamanie do samochodu 28.01.2010.
Nasze miastoNa 3,5 tysiąca złotych szacowane są straty po tym, jak złodziej włamał się w Pińczowie do zaparkowanego forda.
Policjanci opisują, że rabuś wybił szybę w drzwiach wozu i ukradł z niego radio, dwa telefony komórkowe oraz portfel, w którym było 2700 złotych.

Ferie nie musza być nudne. 27.01.2010.
Nasze miastoDużo atrakcji dla dzieci w czasie tegorocznych ferii zimowych przygotowały dla dzieci władze gminy, dyrekcje szkół oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije. Otworem stoją szkoły, gdzie w każdej przygotowano ciekawe zajęcia świetlicowe, zaprasza remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie mieści się gminne centrum kultury oraz nowoczesna hala sportowa czynna 3 razy w tygodniu.
Dym w domu. Dwaj chłopcy podtruci 25.01.2010.
Nasze miasto
Dwaj chłopcy z powiatu pińczowskiego trafili w poniedziałkowe popołudnie do szpitala podtruci dymem.
Sygnał o zadymieniu w domu w podpińczowskiej miejscowości, dotarł do strażaków w poniedziałek kilkanaście minut po godzinie 14.

- Podczas gdy rodzice byli na podwórku, 4- i 6-latek siedzieli w domu. Najprawdopodobniej rzucili na kuchenną blachę jakąś szmatę – opowiada Arkadiusz Wesołowski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej. Podtrutych dymem chłopców zabrało pogotowie.
Dzień Babci i Dziadka 21.01.2010.
Nasze miasto
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 24 stycznia na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie utwory muzyczne w wykonaniu solistów ze Studia Piosenki przy PSCK, występ zespołów tanecznych, Teatr w krótkich spodenkach oraz rysowanie portretów babci i dziadka przez dzieci z kółka plastycznego Centrum Kultury. Początek koncertu godz. 17:00.

/Źródło/PSCK
170 par bawiło się na studniówce w Staszicu 20.01.2010.
Nasze miasto
W dwóch turach trzeba było tańczyć tradycyjnego poloneza podczas balu studniówkowego w pińczowskim Zespole Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica. Bal w gmachu szkoły był bardzo udany, mimo iż rozpoczął się z małym opóźnieniem spowodowanym kłopotami z dojazdem zespołu muzycznego , który miał problemy z dotarciem z Nowego Korczyna po zaśnieżonych i śliskich szosach Ponidzia.
Nadleśnictwo Pińczów liczy straty spowodowane przez śnieg. 13.01.2010.
Nadleśnictwo Pińczów liczy straty spowodowane przez śnieg. Mogą one sięgnąć kilku tysięcy metrów sześciennych drewna.

W minioną sobotę omal nie doszło do tragedii na szosie w pobliżu Młodzaw, gdzie walące się na szosę drzewo runęło tuż przed autem Adama Ochwanowskiego, doradcy marszałka województwa do spraw kultury. Zawalidrogą zajęła się straż pożarna.

STRAŻACY USUWAJĄ PRZESZKODY

- Wyjeżdżamy w sytuacjach, gdy drzewa tarasują drogi i trakty komunikacyjne. Najgorzej jest w rejonie Węchadłowa, Skrzypiowa, Michałowa, Młodzaw, czy Chruścic. Na szczęście nigdzie nie doszło do wypadku, ale szkody w lasach są duże. W wyjątkowych sytuacjach wyjeżdżamy do usuwania sopli, ale przypominamy, że obowiązek usuwania śniegu z dachów budynków i sopli lodowych należy do właścicieli lub administratorów obiektów - mówi kapitan Tadeusz Pasternak, rzecznik prasowy pińczowskiej straży pożarnej.

NAJCZĘŚCIEJ ŁAMIĄ SIĘ SOSNY

W lasach szkody w drzewostanie są bardzo duże i na razie leśniczy prowadzą wstępne szacowanie ich rozmiarów. Do obfitych opadów śniegu dochodzi oblodzenie drzew i nie da się ukryć, że w lasach jest niebezpiecznie. - Na razie mnie mamy pełnych danych o rozmiarach strat w drzewostanie. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Węchadłowa, Sadka, Gór, Woli Chroberskiej, czy Skrzypiowa. Oceniamy, że obecnie straty wynoszą około 2,5 do 3 tysięcy metrów sześciennych drewna - mówi Józef Wachnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Pińczów.

Najczęściej łamią się drzewa iglaste - głównie sosny lub konary tych drzew nadmiernie obciążone śniegiem. Ale jest także wiele połamanych brzóz, których gałęzie są całkowicie pokryte lodem.
W Pińczowie Orkiestra gra mimo fatalnej aury. 10.01.2010.
Intensywne opady śniegu nie ostudzają gorących serc pińczowskich wolontariuszy i ofiarodawców datków.

Od samego rana w mieście i okolicznych wioskach kwestuje ponad 40 grupek wolontariuszy z gimnazjów nr 1 i nr 2. W samo południe w sztabie pińczowskiego XVIII Finału podliczono dopiero zawartość trzech puszek i okazało się, że jest w nich łącznie ponad tysiąc złotych.
Podpisano umowę na remont Belwederu 10.01.2010.
Władze Pińczowa podpisały dziś umowę na przebudowę i modernizację Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Po Nowym Roku w budynku „Belwederu” zacznie się długo oczekiwany remont. Inwestycja kosztować będzie ponad 6 mln zł, z czego ponad
3 mln zł stanowić ma dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zobacz starsze wiadomości >>
Bus Ponidzie
Podgórze:
Dziś: 06:40, 07:10, 07:35,

Grodzisko:
Dziś: 06:45, 07:15, 07:40,

Rynek:
Dziś: 07:00, 07:20, 07:50,

Zobacz cały rozkład jazdy
Aktualny dyżur
Ostatni mecz
Nida
KS Nida Pińczów : Pogoń 1945 Staszów
2:1
Punkty:39Pozycja:11
Kompletnyterminarz